Nowości

Ciągle poszerzamy i udoskonalamy naszą ofertę, aby nasi klienci zawsze mieli dostęp do najnowocześniejszych technologii w zakresie systemów zamknięć przemysłowych.

Ostatnio w naszym asortymencie pojawił się między innymi innowacyjny zamek zatrzaskowy z serii HH marki Southco, który sprawdzi się doskonale w przypadku zamknięcia obudowy dla elektroniki. Do nowości należy również kontroler dostępu RFID charakteryzujący się niezwykle intuicyjną konfiguracją oraz możliwością zarządzania przez nawet 64 użytkowników.

Warto zwrócić uwagę ponadto na kompaktowy zamek elektroniczny serii EM-05 wyposażony w specjalny czujnik drzwi, dostępny jest już także kontroler Bluetooth, dzięki któremu można w niesamowicie wygodny sposób sterować zamkami elektronicznymi z poziomu smartfona lub tabletu.

Całkowitą nowością w naszej ofercie są również przyłbice ochronne PET, które umożliwiają stosowanie dodatkowych środków ochrony indywidualnej – np. maseczek i gogli ochronnych. Produkt ten sprawdzi się doskonale w miejscach, gdzie ryzyko zakażenia się drogą kropelkową jest szczególnie wysokie.

Nowa gama uchwytów Southco

Odkryj nową gamę uchwytów Southco.

Dowiedz się więcej: https://handy-fix.com.pl/southco/raczki-i-uchwyty/

Zawias wbudowany pozycjonujący ST-20L

Southco rozszerzyło swoją odnoszącą sukcesy linię zawiasów pozycjonujący o wersję niskoprofilową, która umożliwia niezawodną kontrolę położenia elementów w zastosowaniach o ograniczonej przestrzeni. Wbudowany zawias ST-20L o stałym oporze pracy oferuje nowe rozwiązanie do montażu małych pokryw i ekranów, które należy podnosić i bezpiecznie przytrzymywać pod dowolnym kątem.

Wbudowany zawias ST-20L firmy Southco poprawia ergonomię, bezpieczeństwo i postrzeganie wartości, sprawiając, że lekkie panele wydają się solidniejsze i zapewniają użytkownikowi końcowemu i bezproblemową obsługę. Zaprojektowany do zastosowań o ograniczonej przestrzeni, w tym samochodowych konsol centralnych, małych obudów przemysłowych i sprzętu oświetleniowego, ST-20L zapewnia stałą pracę w kompaktowej konstrukcji.

 • Pozycjonowanie elementów
 • Wtapiany w tworzywo lub przykręcany
 • Wersja lewa i prawa
 • Aplikacje z ograniczoną przestrzenią
 • Ergonomia i wydajność

Jeżeli potrzebujesz modeli 3D, próbek na testy, oferty lub pomocy technicznej to napisz lub zadzwoń.

Dowiedz się więcej: https://files.southco.com/static/Literature/st-cte.en.pdf

Zamek drzwiowy TM-Marine

Southco z radością ogłasza nasz najnowszy zamek do drzwi, TM-10-101-24. Ten zatrzask montowany na powierzchni uruchamia się za pomocą prostego naciśnięcia przycisku i płynnego obrotu o ćwierć obrotu. Ta metoda uruchamiania gwarantuje, że zatrzask nie otworzy się przypadkowo, nawet pod dużym obciążeniem lub w nieprzewidywalnych warunkach.

Wykonany ze stali nierdzewnej klasy 316 i polerowany elektrolitycznie, zapewnia również doskonałe odczucie użytkowania i estetykę. Ta intuicyjna, ale bezpieczna konstrukcja łączy się z piękną i trwałą konstrukcją aby zapewnić wysokiej jakości wygląd i obsługę, które zauważą użytkownicy końcowi.

Zatrzask do drzwi TM-10-101-24 idealnie nadaje się do zastosowań takich jak drzwi w łodziach i jachtach, gdzie użytkownicy potrzebują połączenia bezpieczeństwa, łatwości obsługi i estetyki. Elektropolerowane wykończenie i konstrukcja ze stali nierdzewnej sprawiają, że powierzchnia jest gładka i pomimo długotrwałego narażenia na słoną wodę nie będzie korodował. Blokada zatrzasku zawiera również nylonową wkładkę, która jeszcze bardziej poprawia wyczucie uruchamiania i zmniejsza zużycie komponentów. Dzięki uruchamianiu przyciskiem zatrzask pozostaje bezpieczny na wzburzonych wodach i nie uruchomi się, nawet jeśli ładunek lub załoga przypadkowo na niego wpadną.

Montaż powierzchniowy sprawia, że TM-10-101-24 można łatwo zastosować w szerokiej gamie projektów. Zaokrąglony profil zewnętrzny zmniejsza również liczbę punktów zaczepienia, dzięki czemu ryzyko ciągnięcia go przez sprzęt lub odzież jest mniejsze. Zwiększa to bezpieczeństwo pasażerów i załogi.

 • Stal 316 elektropolerowana
 • Gładki kształt
 • Przycisk zabezpieczający przed przypadkowym otwarciem
 • Estetyczny i wytrzymały, odporny na warunki morskie
 • Montaż na powierzchni bez potrzeby wycinania otworów

Jeżeli potrzebujesz modeli 3D, próbek na testy, oferty lub pomocy technicznej to napisz lub zadzwoń.

Dowiedz się więcej: https://files.southco.com/static/Literature/tm.en.pdf

Mini trzpień blokujący serii 56

Ograniczona przestrzeń nie powinna oznaczać ograniczonej jakości. Doświadcz szybkiego i niezawodnego uruchamiania w bardziej kompaktowej obudowie dzięki nowemu trzpieniowi uruchamianemu mini dźwignią. To rozwiązanie charakteryzuje się małą dźwignią, co pozwala na szybsze i łatwiejsze zatrzaskiwanie i odblokowywanie elementów elektronicznych lub modułów.

 • Wiele kolorów
 • Nie wypada z panelu
 • Do aplikacji z ograniczonym miejscem

Jeżeli potrzebujesz modeli 3D, próbek na testy, oferty lub pomocy technicznej to napisz lub zadzwoń.

Dowiedz się więcej: https://files.southco.com/static/Literature/56.en.pdf

Elektroniczne blokowanie zamknięć wielopunktowych

Southco rozszerzyło swoją linię elektronicznych zamków obrotowych o nową wersję, która umożliwia poprawę bezpieczeństwa sprzętu. Nowy elektroniczny zatrzask obrotowy R4-05 firmy Southco został zaprojektowany do stosowania z mechanicznym wielopunktowym systemem lub inną kombinacją klamek uchylnych i rozwiązań z prętami płaskimi, okrągłymi lub sześciokątnymi, powszechnie stosowanymi do zabezpieczenia dużych drzwi szaf sterowniczych lub innych urządzeń.

 • Nowoczesne zabezpieczenie
 • Norma szczelności IP67
 • Prosta integracja z istniejącym zamknięciem wielopunktowym
 • Zastosowanie w wielu aplikacjach i rozwiązaniach

Jeżeli potrzebujesz modeli 3D, próbek na testy, oferty lub pomocy technicznej to napisz lub zadzwoń.

Dowiedz się więcej: https://files.southco.com/static/Literature/r4-em.en.pdf

Zamek elektromechaniczny R4-50 „Heavy Duty” z czujnikiem rygla

Pojazdy specjalistyczne a szczególnie dostawcze są użytkowane w różnych ciężkich warunkach środowiskowych i wymagają wytrzymałych i niezawodnych rozwiązań. Boom na e-commerce oznacza, że pojazdy te są w ciągłym użyciu i rośnie świadomość jakie wymagania muszą zostać spełnione żeby zagwarantować długie użytkowanie. Zamknięcia w tych pojazdach muszą być mocne, trwałe i odporne na warunki zewnętrzne.

Elektroniczny zamek obrotowy o dużej wytrzymałości z czujnikiem rygla R4-50 stanowi pełną odpowiedź na te wymagania. Zaprojektowany z myślą o wysokim bezpieczeństwie, trwałości i wyjątkowej żywotności, może wytrzymać nawet najbardziej rygorystyczne warunki. Norma FMVSS 206 sprawia, że doskonale nadaje się do zastosowań w drzwiach wejściowych, więc niezależnie od tego, co dostarczasz, wytrzymały elektroniczny zatrzask obrotowy R4-50 zapewnia spokój ducha i wygodę w jednym pakiecie.

 • Spełnia normy FMVSS 206
 • Norma szczelności IP67
 • Praca w temperaturze -40° – 80° C
 • 230 000 cyklów pracy
 • Otwarcie awaryjne mechaniczne
 • Dwustopniowe blokowanie

Jeżeli potrzebujesz modeli 3D, próbek na testy, oferty lub pomocy technicznej to napisz lub zadzwoń.

Dowiedz się więcej: https://files.southco.com/static/JDrawing/J-R4-50-1E1.pdf

Klamka wyzwalająca AC-15 na cięgna

Southco otwiera nowe możliwości w zakresie zdalnego i wielopunktowego ryglowania dzięki naszemu nowemu mechanizmowi do podłączenia cięgien z klamką AC-15. Chociaż inne akcesoria do ciągnięcia linki są dostępne od pewnego czasu, nowy kabel firmy Southco do zdalnego zwalniania do siłowników obrotowych zatrzasku AC-15 jest wyjątkowy pod względem możliwości obsługi wielopunktowych systemów zatrzasków dla uchwytu do montażu powierzchniowego. Dzięki niskiemu profilowi wewnętrznemu, łatwemu montażowi i trwałym, odpornym na korozję komponentom, akcesorium do kabla zdalnego wyzwalania AC-15 jest wszechstronnym rozwiązaniem do różnych zastosowań.

 • Zdalne otwarcie
 • Wytrzymała konstrukcji
 • Jeden kod klucza lub różne
 • Wewnątrz zabiera mało miejsca

Jeżeli potrzebujesz modeli 3D, próbek na testy, oferty lub pomocy technicznej to napisz lub zadzwoń.

Dowiedz się więcej: https://files.southco.com/static/Literature/ac.en.pdf

Zawias pozycjonujący E6 z tworzywa – mniejszy rozmiar

Southco rozszerzyło swoją odnoszącą sukcesy linię zawiasów o stałym momencie obrotowym E6 o kompaktową, nylonową wersję przeznaczoną do małych zastosowań. Najnowszy dodatek do naszej serii zawiasów ze stałym momentem obrotowym E6-50 ma średnicę 45 mm z zakresem oporu pracy 0,45 – 1,58 Nm i jest o 65% lżejszy w porównaniu do naszego standardowego zawiasu E6-50.

Możliwość pozycjonowania klapy i odporność na korozję, co czyni go idealnym rozwiązaniem do różnych zastosowań wymagających ekonomicznego rozwiązania do utrzymania otwartych mniejszych paneli, drzwi i pokryw.

 • Lekka konstrukcja
 • 20 000 cykli pracy
 • Odporny na korozję
 • Utrzymanie klapy pod wybranym kątem

Jeżeli potrzebujesz modeli 3D, próbek na testy, oferty lub pomocy technicznej to napisz lub zadzwoń.

Dowiedz się więcej: https://files.southco.com/static/Literature/e6-ct.en.pdf

Nowy zawias pozycjonujący serii E6 wykonany ze stali nierdzewnej

Firma Southco niedawno rozszerzyła swoją odnoszącą sukcesy serię zawiasów pozycjonujących E6 z oporem pracy o wersję odporną na korozję wykonaną ze stali nierdzewnej, która zapewnia doskonałą trwałość w trudnych warunkach zewnętrznych. Dzięki stylowemu, polerowanemu wykończeniu i mocnemu momentowi pracy zawias E6 ze momentu ma wyrafinowany wygląd i zapewnia długotrwałą, bezobsługową wydajność. 

 

Zawiasy E6 z utrzymaniem klapy pod wybranym kątem ze stałym momentem obrotowym zapewniają niezawodne pozycjonowanie przy konsekwentnym działaniu i eliminują potrzebę stosowania siłowników gazowych lub innych drugorzędnych elementów podtrzymujących do utrzymywania drzwi lub paneli na miejscu. Siła zawiasów serii E6 jest wstępnie ustawiane podczas procesu produkcyjnego i gwarantują wydajność bez konieczności regulacji przez cały okres eksploatacji większości zastosowań. Ergonomiczny i atrakcyjny zawias E6 jest idealny do zastosowań w sprzęcie morskim, medycznym i spożywczym”.

Nowy zamek dociskowy serii E3 z klapką zabezpieczającą

Southco rozszerzyło swoją linię zatrzasków zaciskowych VISE ACTION® o nową zakrytą wersję, która pozwala operatorowi określić, czy zatrzask jest otwarty, czy zamknięty. Zatrzask kompresyjny E3 VISE ACTION® firmy Southco dopasowany do klapki, która otwiera się, gdy zatrzask nie jest zabezpieczony, zapewniając wizualne wskazanie stanu zamka. Ta nowa oferta rozszerza linię produktów MAKE SAFETY VISIBLE BY SOUTHCO™, które zapewniają wizualne wskazówki poprawiające bezpieczeństwo i monitorujące dostęp w wielu różnych zastosowaniach. 

Standardowy zatrzask kompresyjny E3 VISE ACTION® firmy Southco został zmodyfikowany tak, aby działał ze specjalną osłoną, która jest instalowana na zatrzasku podczas montażu. Pokrywa zawiera bistabilny zawias, który umożliwia pełne otwarcie lub tylko całkowite zamknięcie pokrywy. Gdy zatrzask nie jest całkowicie zamknięty, pokrywy nie można zamknąć i otwiera się, wskazując, że zatrzask nie jest zabezpieczony. Gdy zatrzask jest całkowicie zamknięty, klapkę można całkowicie zamknąć, zapewniając wyraźne wizualne wskazanie, że zatrzask jest bezpieczny. Umożliwiając operatorom łatwe wykrywanie stanu zatrzasku. 

Ten zamek poprawia wydajność, zwiększa bezpieczeństwo i ogranicza liczbę błędów konserwacyjnych. Zaprojektowana do intensywnego użytkowania osłona pomaga chronić zatrzask zaciskowy E3 VISE ACTION® przed kurzem i wilgocią, dzięki czemu jest odpowiednim wyborem do użytku na zewnątrz, w środowiskach o wysokich wibracjach lub korozji. Seria zatrzasków zaciskowych E3 VISE ACTION® firmy Southco, przetestowana zgodnie z normami DIN EN 45545 i DIN EN 61373, jest zgodna z normami przemysłu kolejowego dotyczącymi odporności ogniowej i wibracji. Ze względu na stosunkowo mały rozmiar i symetryczny kształt trudno jest stwierdzić, czy typowy zatrzask kompresyjny z okrągłą główką jest bezpiecznie zamocowany z dowolnej odległości. Zatrzask kompresyjny E3 VISE ACTION® z osłoną bistabilną zapewnia wyraźną wizualną informację zwrotną o tym, czy panel jest całkowicie zamknięty, czy nie. Pomaga to zapobiegać zagrożeniom bezpieczeństwa użytkowników końcowych obsługujących i konserwujących urządzenia kolejowe, oświetleniowe i przemysłowe.

Nowy zamek dociskowy serii E3 z wskaźnikiem otwarcia

Southco rozszerzyło linię zatrzasków kompresyjnych VISE ACTION® o nową wersję, która umożliwia wizualne potwierdzenie stanu otwarcia zatrzasku. Zatrzask zaciskowy E3 VISE ACTION® firmy Southco ze wskaźnikiem wizualnym ma kolorowe, odblaskowe skrzydełka wskaźnika, które można łatwo zobaczyć, gdy zatrzask jest otwarty, co pozwala na ciągłe monitorowanie stanu zatrzasku. 

Zamek dociskowy E3 VISE ACTION® firmy Southco ze wskaźnikiem wizualnym wyświetla stan otwarcia zatrzasku, który można zobaczyć z odległości co najmniej pięciu metrów, co czyni go idealnym wyborem dla producentów taboru kolejowego, półprzewodników i maszyn przemysłowych, w których niezabezpieczone drzwi lub panel mogłyby wpłynąć na bezpieczeństwo podczas pracy. 

Umożliwiając operatorom łatwe dostrzeżenie otwartego panelu, zamek dociskowy E3 VISE ACTION® ze wskaźnikiem wizualnym poprawia wydajność, zwiększa bezpieczeństwo i ogranicza liczbę błędów konserwacyjnych. Ten zamek zaprojektowany został do intensywnego użytkowania, jest zgodny z NEMA 4 i IP65, co czyni go odpowiednim wyborem do użytku na zewnątrz, w środowiskach o wysokich wibracjach lub korozji. Zatrzask kompresyjny E3 VISE ACTION® ze wskaźnikiem zapewnia wizualną informację zwrotną o tym, czy panel jest całkowicie zamknięty, częściowo zamknięty lub w ogóle niezabezpieczony. Podobnie jak w przypadku standardowej linii E3 firmy Southco, wersja ze wskaźnikiem zapewnia solidne, odporne na wibracje mocowanie i jest dostępna z uchwytami o różnych długościach, zapewniając prostą modernizację w celu zwiększenia bezpieczeństwa obudowy.

Nowy zamek modułowy serii H3-EM

Teraz jeden zatrzask może obsłużyć wszystkie Twoje potrzeby w zakresie bezpieczeństwa. Modułowa elektroniczna klamka H3-EM firmy Southco umożliwia łatwy wybór i zmianę opcji zabezpieczeń zgodnie ze specyfikacjami klientów. Dzięki różnorodnym opcjom kontroli dostępu, w tym czytnikom RFID i nie tylko, H3-EM Modular zaspokoi Twoje potrzeby w zakresie bezpieczeństwa w jednym wygodnym zatrzasku. 

Łatwe dostosowywanie

Zmień opcje kontroli dostępu bez zmiany zatrzasku. H3-EM umożliwia producentom łatwe dodawanie lub usuwanie opcji kontroli dostępu w celu zaspokojenia potrzeb klientów. Teraz wystarczy zaopatrzyć się w jeden typ zatrzasku, aby zapewnić wiele opcji zabezpieczeń. 

Opcje zabezpieczeń można również zmienić po zainstalowaniu zatrzasku, więc ci, którzy chcą zaktualizować swój system, mogą to zrobić bez wymiany zatrzasku. 

Całkowita kompatybilność 

H3-EM łatwo integruje się z istniejącymi systemami bezpieczeństwa, dzięki czemu klienci mogą łatwo przejść na modułowe zabezpieczenia elektroniczne. Bez względu na to, jakie opcje zabezpieczeń wybierzesz, zatrzask nadal ma tylko jedną konfigurację paneli, co ułatwia modernizację w istniejących szafach. Ponadto funkcja „plug-and-play” pozwala użytkownikom szybko podłączyć zatrzask do istniejącego systemu bezpieczeństwa bez konieczności wprowadzania zmian w infrastrukturze na dużą skalę. 

Korzyści te pozwalają producentom na łatwe zaspokojenie potrzeb bezpieczeństwa każdego klienta korzystającego wyłącznie z modułowej elektronicznej klamki obrotowej z blokadą Southco H3-EM. Oszczędza to czas, koszty materiałów i miejsce do przechowywania, upraszczając proces produkcyjny. Ulepsz swoje zabezpieczenia i zapewnij sobie elastyczność, aby sprostać wszelkim wyzwaniom, jakie przyniesie przyszłość, dzięki modułowej elektronicznej blokowanej klamce obrotowej Southco H3-EM.

Nowy zamek elektroniczny serii R4-EM-05

Southco rozszerzyło swoją serię elektronicznych zamków serii R4-EM o kompaktową wersję, która oferuje zaawansowaną technologię. Nowy elektroniczny zatrzask R4-EM-05 firmy Southco zapewnia ukryte, elektroniczne zatrzaskiwanie i zwiększone bezpieczeństwo bez poświęcania wytrzymałości i funkcjonalności, co czyni go idealnym wyborem do zastosowań o znacznych ograniczeniach przestrzennych. 

Monitorowanie dostępu zdalnego 

Lekki elektroniczny zatrzask obrotowy R4-EM-05 został zaprojektowany ze zintegrowanymi czujnikami stanu zamka i drzwi, które zapewniają niezawodne bezpieczeństwo i zdalne monitorowanie urządzeń znajdujących się w obszarach o dużym natężeniu ruchu, takich jak kioski samoobsługowe, mobilny sprzęt medyczny i schowki na paczki. Łączność bezprzewodowa ułatwia podłączenie zatrzasku do istniejącego oprogramowania w celu raportowania stanu. Dzięki energooszczędnemu, niskiemu poborowi mocy, R4-EM-05 jest przeznaczony do pracy na bateriach i można otworzyć go awaryjnie poprzez cięgno.

Kompaktowe i ukryte zamknięcie 

Elektroniczny zamek R4-EM-05 pozwala na montaż pod panelem dla szerokiej gamy zastosowań przemysłowych, w których przestrzeń jest na wagę złota i potrzebny jest zdalny dostęp. R4-EM-05 zapewnia udoskonalone i inteligentne zabezpieczenia bez konieczności rezygnacji z mechanicznej siły zatrzasku. 

Sprawdzone bezpieczeństwo 

Seria elektronicznych zamków obrotowych R4-EM firmy Southco zapewnia wygodę elektronicznej kontroli dostępu, sprawdzonej konstrukcji zatrzasku obrotowego w kompaktowej, zintegrowanej obudowie. Łatwa obsługa typu „push-to-close” i elektroniczne uruchamianie upraszczają dostęp w wielu różnych zastosowaniach. R4-EM są dostępne w różnych materiałach do użytku wewnątrz i na zewnątrz, z opcjonalnym mikroprzełącznikiem i wersjami z opóźnioną ponowną blokadą, które utrzymują drzwi odblokowane w wybranym czasie.

Nowy zamek zatrzaskowy serii R4-25.
Opcjonalnie z popychaczem elektronicznym

Uniwersalny czujnik firmy Southco to prosty magnes, który mocuje się do istniejącego zamka, oraz czujnik magnetyczny, który mocuje się do wewnętrznej strony ramy. Kiedy drzwi są zamknięte, a zatrzask jest zablokowany, magnes zbliża się do czujnika, następnie wysyła sygnał elektroniczny do systemu bezpieczeństwa informując o statusie rygla. Dzięki temu wiesz, że drzwi są zamknięte, a zatrzask jest zabezpieczony.

Uniwersalny czujnik serii ES

Uniwersalny czujnik firmy Southco to prosty magnes, który mocuje się do istniejącego zamka, oraz czujnik magnetyczny, który mocuje się do wewnętrznej strony ramy. Kiedy drzwi są zamknięte, a zatrzask jest zablokowany, magnes zbliża się do czujnika, następnie wysyła sygnał elektroniczny do systemu bezpieczeństwa informując o statusie rygla. Dzięki temu wiesz, że drzwi są zamknięte, a zatrzask jest zabezpieczony.

Szybkozłącza serii D9

 

Linia DZUS® D9 Tech zapewnia stałą, niezawodną siłę zacisku, aby zapobiec uszkodzeniom spowodowanym nadmiernym dokręceniem. Wysoka wytrzymałość i wysoka odporność na wibracje do wymagających zastosowań.

 

 

 • Beznarzędziowa obsługa z ustawioną siłą zacisku, aby zapobiec nadmiernemu dokręceniu
 • Różne długości trzpieni, aby dostosować się do różnych zakresów grubości paneli
 • Zintegrowane trzpienie eliminują upuszczenie lub zgubienie elementów
 • Ćwierć obrotu zapewnia szybki dostęp

Zawias serii EH wykonany z aluminium

 

Nowy zawias serii EH wykonany ze stopu aluminiowego posiada unikalny wygląd, dodatkowo jest bardzo wytrzymały i może być stosowany w wielu urządzeniach przemysłowych. Dostępne są dwa rodzaje otworów montażowych: okrągłe pod śruby z łbem stożkowym oraz owalne pod śruby z łbem walcowym.

Zawias serii EH wykonany z tworzywa

 

Szeroki wybór rozmiarów i sposobów montażu zawiasów EH pozwala na dostosowanie do wielu różnych aplikacji od małych urządzeń po duże maszyny przemysłowe. Nowa seria zawiasów EH umożliwia klientowi wybór między czterema rozmiarami i aż 9 kombinacjami montażu, co pozwala na wszechstronne dopasowanie do wymagań klienta.

Seria P7-M2

 

Zaprojektowany z myślą o popularnym formacie dysku SSD używanym w branży telekomunikacyjnej i centrów danych, mechanizm dociągająco-wypychający zamka P7-M2 oferuje intuicyjną, bez narzędziową obsługę oraz prostą instalację i demontaż modułów elektronicznych.

 • Bez narzędziowy montaż poprzez włożenie zatrzasku i obrócenie go o 90 stopni
 • Specjalna konstrukcja zakładek pochłania tolerancję płyty PC i eliminuje wibracje
 • Intuicyjna obsługa „push-to-close”
 • Karty SSD można wyjąć jednym naciśnięciem przycisku
 • Różne opcje kolorów przycisków uzupełniają wzornictwo przemysłowe

Dane techniczne

Zawias pozycjonujący serii AH

 

Seria zawiasów pozycjonujących AH firmy Southco posiada technologie, która umożliwia utrzymanie blatu lub panelu pod dowolnym kątem i zapobiega jego opadnięciu. Konstrukcja zawiasu serii AH umożliwia wpuszczenie zawiasu w panel, dzięki temu zajmuje minimalną przestrzeń użytkową, oraz pozwala na złożenie i rozłożenie blatu na równo do 180 stopni w jednej linii, bez nierówności.

Dane techniczne

Dane techniczne

Przyłbice Ochronne

Lekka, wygodna przyłbica ochronna dla personelu pierwszej linii chroni przed bezpośrednim działaniem kropelek unoszących się w powietrzu lub drobin z aerozoli. Zaprojektowana z przestrzenią umożliwiającą noszenie dodatkowych środków ochrony osobistej, takich jak okulary, maseczki lub inne. Duża, optycznie przezroczysta osłona twarzy z PET jest odporna na zaparowywanie, zniekształcenia i zapewnia duże pole widzenia. Zdezynfekowany, gładki i regulowany pałąk jest lekki oraz bardzo wytrzymały.

Dane techniczne

Zawias pozycjonujący wbudowany serii ST-10P

Najnowszy dodatek do serii zawiasów wbudowanych serii ST firmy Southco zapewnia stały moment obrotowy w kompaktowej obudowie do zastosowań obrotowych i pozycjonujących, w których wymagane są niskie siły oporów podczas pracy. Nowy zawias ST-10P ma zewnętrzną średnicę 10 mm i moment obrotowy do 2 Nm, umożliwiając użytkownikom końcowym łatwe umieszczanie małych elementów, w tym pokryw i ekranów, oraz utrzymywanie ich bezpiecznie w miejscu pod dowolnym kątem.

Zawias ST-10P firmy Southco jest przeznaczony do zastosowań wymagających stałego momentu obrotowego oraz dzięki ukrytej konstrukcji, wciskana wkładka dynamometryczna łatwo integruje się z rozwiązaniami wykonanymi z tworzyw sztucznych, odlewów metalowych i blach, poprawiając ogólne odczucie i wydajność produktu końcowego. Zawias Torque ST-10P jest montowany wewnątrz aplikacji co podnosi walory estetyczne urządzenia w porównaniu z widocznymi zawiasami do montażu powierzchniowego.

Zawias Southco ST-10P z wbudowanym systemem pozycjonowania zwiększa moment obrotowy, gdzie wymagane jest pozycjonowanie oraz zwiększa możliwości projektowe, przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowej, ekonomicznej obudowy. Ergonomiczna funkcjonalność zawiasów serii ST zapewnia użytkownikom końcowym lepsze wrażenia, a prosta konstrukcja montażu wciskanego upraszcza instalację.

Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach Southco z zawiasami ze stałym momentem obrotowym, odwiedź naszą stronę lub zadzwoń.

Dane techniczne

Nowe zamki ryglowe serii E5

Southco wprowadziło kilka nowych rozszerzeń produktów do swojej udanej serii E5 Cam Latch, w tym rozszerzoną wersję obudowy zaprojektowaną z myślą o zwiększonej grubości panelu, opcję rygla z rolką, która kompensuje niewystarczające ściśnięcie uszczelki oraz miseczkę do montażu na równo z panelem, który także zapewnia szczelność aplikacji. Rozszerzona gama zamknięć serii pozwala na montaż w panelu o grubości do 52 mm, zapewnia lekką kompresję i jest idealna do zastosowań, w których efektywność jest kluczowym czynnikiem, takich jak obudowy z zastosowaną izolacją termiczną w komercyjnym przemyśle HVAC.

Zamki ryglowe serii E5 są proste w użytkowaniu oraz są w przystępnej cenie, dając szybki dostęp za pomocą zaledwie ćwierć obrotu i oferują elastyczność doboru rozwiązania dla konstrukcji modułowych. Te nowe wersje produktów gwarantują niezawodne działanie w różnych zastosowaniach, w których wymagana jest lekka kompresja i uszczelnienie, w tym w obudowach HVAC, maszynach przemysłowych oraz wielu innych gałęziach przemysłu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zamków ryglowych napisz do nas lub zadzwoń.

Dane techniczne

Wysięgniki do ekranów – Seria B

Wysięgniki Serii B są prostymi rozwiązaniami, w których wyświetlacz trzeba jedynie ustawić w pozycji stacjonarnej lub gdzie częsta zmiana położenia ekranu nie jest wymagana. Działania operacyjne można ręcznie regulować za pomocą dołączonych narzędzi do dokręcania lub poluzowywania połączeń.

Dane techniczne

Nowy zamek zatrzaskowy serii HH firmy Southco

Seria zamków zatrzaskowych serii HH firmy Southco posiada dużą wydajność w użytkowaniu i zajmuje niewiele miejsca wewnątrz urządzenia, dzięki czemu można je stosować w różnych aplikacjach gdzie jest ograniczony dostęp. Zamek serii HH jest wyposażony w łatwy w obsłudze uchwyt montowany na równo z panelem, który zapewnia intuicyjną obsługę i łatwą instalację.

Dane techniczne

Nowy zamek dociskowy serii C2 ze wskaźnikiem

Jeżeli wskaźnik jest zielony znaczy że nikt nie otwierał drzwi, jednak kiedy zmieni się na kolor czerwony wtedy mamy informację że zamek był otwierany. Dzięki specjalnemu kluczykowi możemy zmienić wskaźnik z powrotem na zielony. To rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się kiedy w schowku są rzeczy które trzeba na bieżąco uzupełniać. Zamek posiada zintegrowaną gumę zapobiegającą rysowaniu paneli.

Dane techniczne

Trzpienie blokujące serii 56

Nowe trzpienie blokujące montowane poprzez przykręcenie są dostępne teraz z uchwytami w różnych kolorach.

Dane techniczne

Zawias pozycjonujący serii E6

Zawias pozycjonujący serii E6 pozwala na łatwiejsze uniesienie klapy i zatrzymania jej w wybranej pozycji. Przy otwieraniu klapy zawias nie stawia oporu więc otwarcie przebiega płynnie, dopiero przy zamknięciu należy użyć siły aby przełamać opór zawiasu.

Dane techniczne

Zamek dociskowy E3 z normą szczelności IP69K

 • Wersja z regulacją zakresu zamknięcia lub bez
 • Wykonanie z wysokiej klasy stali kwasoodpornej 316
 • Spełnia normy IP69K
 • Zgodny z DIN EN 1672-2

Dane techniczne

Zamek zatrzaskowy serii R4

Zamek zatrzaskowy R4-82 to połączenie wyzwalacza oraz zamka w jednym. Nie wymaga użycia cięgien lub innych dodatkowych akcesoriów. Zamek posiada zamknięcie jednostopniowe lub dwustopniowe oraz zintegrowany gumowy tłumik drgań. Zamontowanie zamka jest możliwe poprzez otwory przelotowe lub trzpienie.

Dane techniczne

Gniazdo szybkozłączy serii D8C

Dane techniczne

Wyzwalacz serii AC

Wyzwalacz AC-11 stosowany do systemu zamknięć z cięgnami.

Dane techniczne

Nowy kontroler dostępu RFID – EA-P3-200-1

 • Uproszczone zarządzanie certyfikatami elektronicznymi i kontrola dostępu
 • Zintegrowany czytnik i kontroler ułatwiający konfigurację
 • Umożliwia zarządzanie maksymalnie 64 użytkownikom

Dane techniczne

 

Zawiasy pozycjonujące serii E6 wykonane z tworzywa.


Dane techniczne

Zamek z mechanizmem ściągająco-wypychającym serii P7 stosowany w modułach do szaf serwerowych.

Dane techniczne

Zamek serii R4

Zamek serii R4 dostępny teraz z wygodnym uchwytem.

Dane techniczne

Zamek elektroniczny serii EM-05 z czujnikiem drzwi

 • Kompaktowa budowa
 • Jeden model – dwie opcje montażowe
 • Monitorowanie dzięki wbudowanemu czujnikowi drzwi oraz rygla

Dane techniczne

Zamek ryglowy Mini serii E5

Dane techniczne

Zamek zatrzaskowy Mini serii A3

Dane techniczne

Zamek elektroniczny Serii EM-05

 • Kompaktowa, lekka konstrukcja do zastosowań w ograniczonej przestrzeni

 • Wydajny mechanizm napędzany silnikiem z przekładnią

 • Łatwy montaż oraz prosta integracja z istniejącym systemem

 • Dostępne dwa modele z ryglem skierowanym w górę lub dół

Dane techniczne

Zamek ryglowy serii E5 z możliwością regulacji

Zamek z ryglem z możliwością regulacji zakresu zamykania. Wykonanie ze stopu ZnAl, dostępne w trzech opcjach wykończenia: lakierowane proszkowo na czarno lub chromowany. Przy użyciu uszczelki zawartej w komplecie spełnia normy IP65 i NEMA 4.

 

Możliwość zmiany zakresu zamykania pozwala na swobodne dostosowanie do aplikacji. Nie są potrzebne dokładne wyliczenia zakresu zamykania ze względu na możliwość regulacji nawet do 11 mm. Dodatkowo rygiel posiada osłonkę chroniącą panel przed porysowaniem i uszkodzeniem.

Dane techniczne

Zamek zatrzaskowy Serii R4

 • Trzpienie montażowe zintegrowane z zamkiem
 • Bezpośrednie zamknięcie bez użycia cięgien lub prętów
 • Możliwość zamknięcia na kluczyk
 • Jedno lub dwustopniowe zamknięcie
 • Wersja z wytłumieniem wibracji
 • Zintegrowana uszczelka

Kontroler Bluetooth do zamków elektronicznych

Nowy kontroler EA-BT BLUETOOTH® firmy Southco zapewnia pełną kontrolę dostępu i zdalny monitoring zamków bez konieczności podłączania do sieci lub instalowania, zarządzania i konserwacji oprogramowania. Po podłączeniu do bezpiecznej platformy opartej na chmurze, sterownik EA-BT umożliwia urządzeniom z włączoną funkcją BLUETOOTH®, takim jak smartfony i tablety uruchamiać bezprzewodowo zamki elektroniczne.

 

Dane techniczne

Nowy łącznik śrubowy na uwięzi Serii 52

 • Redukcja wysokości dzięki niskiemu profilowi
 • Możliwość otwarcia narzędziem lub ręcznie
 • Dostępne różne kolory dla odróżnienia funkcji każdego szybkozłącza
 • Dostępne sposoby montażu: wciskane i SMT

Dane techniczne

Rozdzielacz cięgien umożliwiający połączenie dwóch zamków do jednej klamki lub odwrotnie

 

 • Wysoka wytrzymałość, konstrukcja odporna na korozję
 • Łatwe dopasowanie do klamek Serii AC i zamków Serii R4

Zamek dociskowy Serii E3 Aluminiowy

 • Wykonany z aluminium co zmniejsza jego masę
 • Zgodny z normami EN 45545-3
 • Klasa odporności na wysokie temperatury E30

Dane techniczne

Zamek dociskowy Serii E3 z możliwością zamknięcia na kłódkę

 • Posiada ergonomiczny uchwyt w kształcie litery T
 • Odporny na wibracje
 • Wykonany ze stali nierdzewnej
 • Zgodny z normą EN45545 – 3 i klasa odporności na wysokie temperatury E 60

Dane techniczne

Zamek ryglowy Serii E5 z zaślepką zapobiegającą dostawaniu się brudu

 • Zgodny z EN 61373
 • Spełnia normy NEMA 4 i IP65
 • Odporny na wibracje

Dane techniczne

Zamek ryglowy Serii E5 z możliwością zamknięcia na kłódkę

 • Otwór na kłódkę o średnicy 8 mm.
 • Spełnia normy NEMA 4 i IP65
 • Uchwyt w kształcie skrzydełka ułatwiający otwarcie bez klucza

Dane techniczne

Nowe wysięgniki do ekranów Serii V i W z rozszerzoną regulacją w pionie dla ułatwienia warunków pracy użytkownika.

 • Podwójne ramię wysięgnika zwiększające jego zasięg
 • Możliwość mocowania do blatów lub ścian
 • Płynne przesuwanie monitora bez oporów

Dane techniczne (seria V)

Dane techniczne (seria W)