Nowości

Ciągle poszerzamy i udoskonalamy naszą ofertę, aby nasi klienci zawsze mieli dostęp do najnowocześniejszych technologii w zakresie systemów zamknięć przemysłowych.

Ostatnio w naszym asortymencie pojawił się między innymi innowacyjny zamek zatrzaskowy z serii HH marki Southco, który sprawdzi się doskonale w przypadku zamknięcia obudowy dla elektroniki. Do nowości należy również kontroler dostępu RFID charakteryzujący się niezwykle intuicyjną konfiguracją oraz możliwością zarządzania przez nawet 64 użytkowników.

Warto zwrócić uwagę ponadto na kompaktowy zamek elektroniczny serii EM-05 wyposażony w specjalny czujnik drzwi, dostępny jest już także kontroler Bluetooth, dzięki któremu można w niesamowicie wygodny sposób sterować zamkami elektronicznymi z poziomu smartfona lub tabletu.

Całkowitą nowością w naszej ofercie są również przyłbice ochronne PET, które umożliwiają stosowanie dodatkowych środków ochrony indywidualnej – np. maseczek i gogli ochronnych. Produkt ten sprawdzi się doskonale w miejscach, gdzie ryzyko zakażenia się drogą kropelkową jest szczególnie wysokie.

Seria P7-M2

 

Zaprojektowany z myślą o popularnym formacie dysku SSD używanym w branży telekomunikacyjnej i centrów danych, mechanizm dociągająco-wypychający zamka P7-M2 oferuje intuicyjną, bez narzędziową obsługę oraz prostą instalację i demontaż modułów elektronicznych.

 • Bez narzędziowy montaż poprzez włożenie zatrzasku i obrócenie go o 90 stopni
 • Specjalna konstrukcja zakładek pochłania tolerancję płyty PC i eliminuje wibracje
 • Intuicyjna obsługa „push-to-close”
 • Karty SSD można wyjąć jednym naciśnięciem przycisku
 • Różne opcje kolorów przycisków uzupełniają wzornictwo przemysłowe

Dane techniczne

Zawias pozycjonujący serii AH

 

Seria zawiasów pozycjonujących AH firmy Southco posiada technologie, która umożliwia utrzymanie blatu lub panelu pod dowolnym kątem i zapobiega jego opadnięciu. Konstrukcja zawiasu serii AH umożliwia wpuszczenie zawiasu w panel, dzięki temu zajmuje minimalną przestrzeń użytkową, oraz pozwala na złożenie i rozłożenie blatu na równo do 180 stopni w jednej linii, bez nierówności.

Dane techniczne

Dane techniczne

Przyłbice Ochronne

Lekka, wygodna przyłbica ochronna dla personelu pierwszej linii chroni przed bezpośrednim działaniem kropelek unoszących się w powietrzu lub drobin z aerozoli. Zaprojektowana z przestrzenią umożliwiającą noszenie dodatkowych środków ochrony osobistej, takich jak okulary, maseczki lub inne. Duża, optycznie przezroczysta osłona twarzy z PET jest odporna na zaparowywanie, zniekształcenia i zapewnia duże pole widzenia. Zdezynfekowany, gładki i regulowany pałąk jest lekki oraz bardzo wytrzymały.

Dane techniczne

Zawias pozycjonujący wbudowany serii ST-10P

Najnowszy dodatek do serii zawiasów wbudowanych serii ST firmy Southco zapewnia stały moment obrotowy w kompaktowej obudowie do zastosowań obrotowych i pozycjonujących, w których wymagane są niskie siły oporów podczas pracy. Nowy zawias ST-10P ma zewnętrzną średnicę 10 mm i moment obrotowy do 2 Nm, umożliwiając użytkownikom końcowym łatwe umieszczanie małych elementów, w tym pokryw i ekranów, oraz utrzymywanie ich bezpiecznie w miejscu pod dowolnym kątem.

Zawias ST-10P firmy Southco jest przeznaczony do zastosowań wymagających stałego momentu obrotowego oraz dzięki ukrytej konstrukcji, wciskana wkładka dynamometryczna łatwo integruje się z rozwiązaniami wykonanymi z tworzyw sztucznych, odlewów metalowych i blach, poprawiając ogólne odczucie i wydajność produktu końcowego. Zawias Torque ST-10P jest montowany wewnątrz aplikacji co podnosi walory estetyczne urządzenia w porównaniu z widocznymi zawiasami do montażu powierzchniowego.

Zawias Southco ST-10P z wbudowanym systemem pozycjonowania zwiększa moment obrotowy, gdzie wymagane jest pozycjonowanie oraz zwiększa możliwości projektowe, przy jednoczesnym zachowaniu kompaktowej, ekonomicznej obudowy. Ergonomiczna funkcjonalność zawiasów serii ST zapewnia użytkownikom końcowym lepsze wrażenia, a prosta konstrukcja montażu wciskanego upraszcza instalację.

Aby dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach Southco z zawiasami ze stałym momentem obrotowym, odwiedź naszą stronę lub zadzwoń.

Dane techniczne

Nowe zamki ryglowe serii E5

Southco wprowadziło kilka nowych rozszerzeń produktów do swojej udanej serii E5 Cam Latch, w tym rozszerzoną wersję obudowy zaprojektowaną z myślą o zwiększonej grubości panelu, opcję rygla z rolką, która kompensuje niewystarczające ściśnięcie uszczelki oraz miseczkę do montażu na równo z panelem, który także zapewnia szczelność aplikacji. Rozszerzona gama zamknięć serii pozwala na montaż w panelu o grubości do 52 mm, zapewnia lekką kompresję i jest idealna do zastosowań, w których efektywność jest kluczowym czynnikiem, takich jak obudowy z zastosowaną izolacją termiczną w komercyjnym przemyśle HVAC.

Zamki ryglowe serii E5 są proste w użytkowaniu oraz są w przystępnej cenie, dając szybki dostęp za pomocą zaledwie ćwierć obrotu i oferują elastyczność doboru rozwiązania dla konstrukcji modułowych. Te nowe wersje produktów gwarantują niezawodne działanie w różnych zastosowaniach, w których wymagana jest lekka kompresja i uszczelnienie, w tym w obudowach HVAC, maszynach przemysłowych oraz wielu innych gałęziach przemysłu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat zamków ryglowych napisz do nas lub zadzwoń.

Dane techniczne

Wysięgniki do ekranów – Seria B

Wysięgniki Serii B są prostymi rozwiązaniami, w których wyświetlacz trzeba jedynie ustawić w pozycji stacjonarnej lub gdzie częsta zmiana położenia ekranu nie jest wymagana. Działania operacyjne można ręcznie regulować za pomocą dołączonych narzędzi do dokręcania lub poluzowywania połączeń.

Dane techniczne

Nowy zamek zatrzaskowy serii HH firmy Southco

Seria zamków zatrzaskowych serii HH firmy Southco posiada dużą wydajność w użytkowaniu i zajmuje niewiele miejsca wewnątrz urządzenia, dzięki czemu można je stosować w różnych aplikacjach gdzie jest ograniczony dostęp. Zamek serii HH jest wyposażony w łatwy w obsłudze uchwyt montowany na równo z panelem, który zapewnia intuicyjną obsługę i łatwą instalację.

Dane techniczne

Nowy zamek dociskowy serii C2 ze wskaźnikiem

Jeżeli wskaźnik jest zielony znaczy że nikt nie otwierał drzwi, jednak kiedy zmieni się na kolor czerwony wtedy mamy informację że zamek był otwierany. Dzięki specjalnemu kluczykowi możemy zmienić wskaźnik z powrotem na zielony. To rozwiązanie bardzo dobrze sprawdza się kiedy w schowku są rzeczy które trzeba na bieżąco uzupełniać. Zamek posiada zintegrowaną gumę zapobiegającą rysowaniu paneli.
Dane techniczne

Trzpienie blokujące serii 56

Nowe trzpienie blokujące montowane poprzez przykręcenie są dostępne teraz z uchwytami w różnych kolorach.
Dane techniczne

Zawias pozycjonujący serii E6

Zawias pozycjonujący serii E6 pozwala na łatwiejsze uniesienie klapy i zatrzymania jej w wybranej pozycji. Przy otwieraniu klapy zawias nie stawia oporu więc otwarcie przebiega płynnie, dopiero przy zamknięciu należy użyć siły aby przełamać opór zawiasu.
Dane techniczne

Zamek dociskowy E3 z normą szczelności IP69K

 • Wersja z regulacją zakresu zamknięcia lub bez
 • Wykonanie z wysokiej klasy stali kwasoodpornej 316
 • Spełnia normy IP69K
 • Zgodny z DIN EN 1672-2

Dane techniczne

Zamek zatrzaskowy serii R4

Zamek zatrzaskowy R4-82 to połączenie wyzwalacza oraz zamka w jednym. Nie wymaga użycia cięgien lub innych dodatkowych akcesoriów. Zamek posiada zamknięcie jednostopniowe lub dwustopniowe oraz zintegrowany gumowy tłumik drgań. Zamontowanie zamka jest możliwe poprzez otwory przelotowe lub trzpienie.

Dane techniczne

Gniazdo szybkozłączy serii D8C

Dane techniczne

Wyzwalacz serii AC

Wyzwalacz AC-11 stosowany do systemu zamknięć z cięgnami.
Dane techniczne

Nowy kontroler dostępu RFID – EA-P3-200-1

 • Uproszczone zarządzanie certyfikatami elektronicznymi i kontrola dostępu
 • Zintegrowany czytnik i kontroler ułatwiający konfigurację
 • Umożliwia zarządzanie maksymalnie 64 użytkownikom

Dane techniczne

 

Zawiasy pozycjonujące serii E6 wykonane z tworzywa.


Dane techniczne

Zamek z mechanizmem ściągająco-wypychającym serii P7 stosowany w modułach do szaf serwerowych.

Dane techniczne

Zamek serii R4

Zamek serii R4 dostępny teraz z wygodnym uchwytem.

Dane techniczne

Zamek elektroniczny serii EM-05 z czujnikiem drzwi

 • Kompaktowa budowa
 • Jeden model – dwie opcje montażowe
 • Monitorowanie dzięki wbudowanemu czujnikowi drzwi oraz rygla

Dane techniczne

Zamek ryglowy Mini serii E5

Dane techniczne

Zamek zatrzaskowy Mini serii A3

Dane techniczne

Zamek elektroniczny Serii EM-05

 • Kompaktowa, lekka konstrukcja do zastosowań w ograniczonej przestrzeni

 • Wydajny mechanizm napędzany silnikiem z przekładnią

 • Łatwy montaż oraz prosta integracja z istniejącym systemem

 • Dostępne dwa modele z ryglem skierowanym w górę lub dół

Dane techniczne

Zamek ryglowy serii E5 z możliwością regulacji

Zamek z ryglem z możliwością regulacji zakresu zamykania. Wykonanie ze stopu ZnAl, dostępne w trzech opcjach wykończenia: lakierowane proszkowo na czarno lub chromowany. Przy użyciu uszczelki zawartej w komplecie spełnia normy IP65 i NEMA 4.

 

Możliwość zmiany zakresu zamykania pozwala na swobodne dostosowanie do aplikacji. Nie są potrzebne dokładne wyliczenia zakresu zamykania ze względu na możliwość regulacji nawet do 11 mm. Dodatkowo rygiel posiada osłonkę chroniącą panel przed porysowaniem i uszkodzeniem.

Dane techniczne

Zamek zatrzaskowy Serii R4

 • Trzpienie montażowe zintegrowane z zamkiem
 • Bezpośrednie zamknięcie bez użycia cięgien lub prętów
 • Możliwość zamknięcia na kluczyk
 • Jedno lub dwustopniowe zamknięcie
 • Wersja z wytłumieniem wibracji
 • Zintegrowana uszczelka

Kontroler Bluetooth do zamków elektronicznych

Nowy kontroler EA-BT BLUETOOTH® firmy Southco zapewnia pełną kontrolę dostępu i zdalny monitoring zamków bez konieczności podłączania do sieci lub instalowania, zarządzania i konserwacji oprogramowania. Po podłączeniu do bezpiecznej platformy opartej na chmurze, sterownik EA-BT umożliwia urządzeniom z włączoną funkcją BLUETOOTH®, takim jak smartfony i tablety uruchamiać bezprzewodowo zamki elektroniczne.
Dane techniczne

Nowy łącznik śrubowy na uwięzi Serii 52

 • Redukcja wysokości dzięki niskiemu profilowi
 • Możliwość otwarcia narzędziem lub ręcznie
 • Dostępne różne kolory dla odróżnienia funkcji każdego szybkozłącza
 • Dostępne sposoby montażu: wciskane i SMT

Dane techniczne

Rozdzielacz cięgien umożliwiający połączenie dwóch zamków do jednej klamki lub odwrotnie

 

 • Wysoka wytrzymałość, konstrukcja odporna na korozję
 • Łatwe dopasowanie do klamek Serii AC i zamków Serii R4

Zamek dociskowy Serii E3 Aluminiowy

 • Wykonany z aluminium co zmniejsza jego masę
 • Zgodny z normami EN 45545-3
 • Klasa odporności na wysokie temperatury E30

Dane techniczne

Zamek dociskowy Serii E3 z możliwością zamknięcia na kłódkę

 • Posiada ergonomiczny uchwyt w kształcie litery T
 • Odporny na wibracje
 • Wykonany ze stali nierdzewnej
 • Zgodny z normą EN45545 – 3 i klasa odporności na wysokie temperatury E 60

Dane techniczne

Zamek ryglowy Serii E5 z zaślepką zapobiegającą dostawaniu się brudu

 • Zgodny z EN 61373
 • Spełnia normy NEMA 4 i IP65
 • Odporny na wibracje

Dane techniczne

Zamek ryglowy Serii E5 z możliwością zamknięcia na kłódkę

 • Otwór na kłódkę o średnicy 8 mm.
 • Spełnia normy NEMA 4 i IP65
 • Uchwyt w kształcie skrzydełka ułatwiający otwarcie bez klucza

Dane techniczne

Nowe wysięgniki do ekranów Serii V i W z rozszerzoną regulacją w pionie dla ułatwienia warunków pracy użytkownika.

 • Podwójne ramię wysięgnika zwiększające jego zasięg
 • Możliwość mocowania do blatów lub ścian
 • Płynne przesuwanie monitora bez oporów

dane techniczne V dane techniczne W