Zamki zatrzaskowe

Ponad 110 lat – tyle właśnie lat istnieje już na światowym rynku producent Southco, którego jesteśmy autoryzowanym dystrybutorem w Polsce. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić Państwu profesjonalne systemy zamknięć do zastosowań przemysłowych, a w tym komponenty takie jak zamki zatrzaskowe – zarówno te ukryte, jak i widoczne. W zależności od wybranego modelu mają wiele sposobów otwarcia, a także posiadają bezpieczne zamknięcie na klucz. Wszystkie produkty wyróżniają się zróżnicowaną specyfikacją techniczną oraz dodatkowymi funkcjami.

W naszym asortymencie można znaleźć zamki zatrzaskowe wykonane przede wszystkim z najwyższej jakości tworzyw sztucznych. Oprócz tego oferujemy modele, które zostały wykonane ze stali ocynkowanej i nierdzewnej, lakierowane proszkowo na czarno, biało oraz chromowane.

Niektóre produkty mogą posiadać funkcję tłumienia wibracji, otwierania od środka, a także być dostępne w postaci wieszaka. Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi poniżej seriami oraz ich poszczególnymi danymi technicznymi.

Zamki zatrzaskowe ukryte

SERIA 02

Zamknięcia magnetyczne są dostępne w różnych rozmiarach i o różnych siłach utrzymywania drzwi zamkniętych. Charakteryzują się łatwym montażem jak i otwarciem, eliminuje to konieczność stosowania rygli i zaczepów. Mogą być stosowane przy drzwiach niemetalowych poprzez przyklejenie do nich metalowej blaszki.

Dane techniczne

SERIA A4

W tej serii są dostępne dwa rodzaje wielkości zamka. Wykonane ze stali ocynkowanej. Bardzo prosty sposób otwarcia jak i zamknięcia jedynie poprzez popchnięcie drzwi lub klapy.

Dane techniczne

SERIA C3

Mały zamek wykonany z tworzywa może być wszechstronnie zamontowany przez wciśnięcie w otwór w wybranej części drzwi lub przykręcany wzdłuż boku ramy w pozycji pionowej lub poziomej. Dostępne są zamki o trzech siłach utrzymania drzwi: 13 N, 22 N i 44 N. Zamek jest dostępny z opcją czujnika drzwi zamknięty/otwarty.

Dane techniczne

SERIA E2

Wytrzymałość zamka serii E2 to 2200 N. Otwarcie poprzez naciśnięcie ukrytego przycisku. Dostępna wersja z zamknięciem wielopunktowym.

Dane techniczne

SERIA E4

Zamknięcie i otwarcie tego małego zamka zatrzaskowego wykonanego z tworzywa odbywa się jedynie poprzez naciśnięcie. Składa się z dwóch części: zaczepu i korpusu. Może być używany w obudowach do małej elektroniki jak i przy różnego rodzaju maszynach i urządzeniach gdzie wymagany jest prosty i szybki dostęp.

Dane techniczne

SERIA MP “Polar”

Zamek magnetyczny przeznaczony do montażu w szufladach z cichym domknięciem.

Dane techniczne

SERIA MT „Sundecker”

Zamek nie wymaga specjalnego otworu montażowego, dzięki mocowaniu na śrubach. Możliwe cztery pozycje ustawienia rygla. Otwierany przez elastyczny pasek lub metalowy uchwyt z możliwością zamknięcia wielkopunktowego.

Dane techniczne

SERIA MT z zamknięciem na kłódkę

Zamek nierdzewny, z możliwością zamknięcia na kłódkę oraz otwarcia od wewnątrz.

Dane techniczne

SERIA MT-01 do szafek

Zamek wykonany z tworzywa. Konstrukcja zapobiega otwarciu drzwi poprzez wibracje.

 Dane techniczne

SERIA MT-02 do szafek

Estetyczny zamek wykonany z tworzywa z dodatkową wkładką elastyczną zapobiegającą głośnym zatrzaśnięciom drzwi.

Dane techniczne

SERIA T9

Zamek ten składa się z korpusu i zaczepu wykonanych w tworzywa. Przeznaczony dla małych szafek. Mocna i prosta konstrukcja zamka zapewnia długą żywotność.

Dane techniczne

Zamki zatrzaskowe widoczne

SERIA 60

Zamek o małych rozmiarach, wykonany z tworzywa. Bardzo dobrze sprawdza się w aplikacjach gdzie jest ograniczony dostęp. Ściśnięcie skrzydełek po bokach powoduje otwarcie zamka.

Dane techniczne

SERIA 64

Zamki serii 64 posiadają wiele konfiguracji, wielkości oraz sposobów montażu spełniających wymagania dla większości dziedzin przemysłu. Wykonane mogą być ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej. Charakteryzuje je prostokątny kształt z wygodnym uchwytem po środku z opcją zamknięcia na klucz.

Dane techniczne

SERIA 80

Zamek wykonany z tworzywa. Prosty montaż poprzez wciśnięcie zamka w otwór. Może być użyty do drzwi przesuwnych lub otwieranych uchylnie.

Dane techniczne

SERIA 93

Zamki zatrzaskowe serii 93 posiadają wiele sposobów i rodzajów otwarcia, dzięki czemu spełniają preferencje użytkownika  oraz wymagania aplikacji.

Dane techniczne

SERIA A3

Zamki wykonane z tworzywa z możliwością zamknięcia na kluczyk. Otwarcie poprzez przesunięcie uchwytu, a zamknięcie poprzez popchnięcie klapy lub drzwi. Przeznaczone dla cienkich paneli. Grubość paneli określa rodzaj zamka.

Dane techniczne 

SERIA A6

Dostępne są w dwóch rozmiarach. Otwierają się dzięki zamontowanym pokrętłom lub poprzez użycie narzędzi. Konstrukcja kompaktowa zajmuje niewiele miejsca wewnątrz obudowy.

Dane techniczne

SERIA B7

Zamek serii B7 jest montowany od wewnątrz w panelu. Dodatkowo można użyć płytki maskującej otwory montażowe. Otwiera się poprzez przesunięcie szerokiego uchwytu ułatwiający chwyt. Opcjonalnie można go otworzyć od wewnątrz oraz zamknąć na klucz.

Dane techniczne

SERIA M1 z uchwytem

Estetyczne, okrągłe zamki serii M1 dostępne w trzech wielkościach: 38 mm, 50 mm i 64 mm. Wykonane mogą być ze stali nierdzewnej lub tworzywa co umożliwia zastosowanie w warunkach atmosferycznych. Opcjonalnie zamknięcie na prosty kluczyk dodatkowo ogranicza dostęp oraz otwarcie od środka.

Dane techniczne

SERIA M1 – 2A

Estetyczne zamki serii M1 – 2A wykonane są z tworzywa. Otwarcie ich następuje na dwa sposoby: pociągnięcie lub przekręcenie przycisku. Dostępne są w trzech kolorach: złoty, srebrny i czarny.

Dane techniczne

SERIA M1 – 2F

Zamek wykonany z tworzywa z możliwością zamknięcia na kluczyk. Rygiel może być z lewej, z prawej lub z oby dwóch stron zamka.

Dane techniczne

SERIA MP „Beetle”

Zamek serii “Beetle” jest wykonany z tworzywa. Szyld może być wykonana ze stali nierdzewnej 316 i z tworzywa w kolorze czarny lub biały. Posiada opcję zamknięcia na klucz oraz można go otworzyć od środka.

Dane techniczne

SERIA MP „Point”

Zamek serii „Point” jest wykonany z tworzywa. Szyld i uchwyt oferowany jest w szerokiej gamie kolorów, dodatkowo szyld może mieć kształt owalny, okrągły lub kwadratowy. Dostępne są dwa rodzaje zaczepu: z tworzywa i stali nierdzewnej. Otwarcie zamka następuje jedynie poprzez wciśnięcie uchwytu i pociągnięcie go. Opcjonalnie zamek serii „Point” jest dostępny w formie wieszaka.

Dane techniczne

SERIA MP „Novibra”

Zamek „Novibra” wykonany jest z tworzywa. Posiada specjalną funkcję tłumienia wibracji, dlatego świetnie sprawdza się w drzwiach lub szufladach narażonych na wibrację np. spowodowane pracą silnika. Okrągły szyld zamka dostępny w wielu gamach kolorów.

Dane techniczne

SERIA MP wieszak

SERIA R3

Masywny zamek  wykonany ze stali lakierowany proszkowo na czarno, biało lub chromowany z możliwością zamknięcia na klucz. Posiada uchwyt dla otwarcia od wewnątrz. Poza zwykłym zamknięciem na rygiel ma jeszcze dwa sposoby zamknięcia: wielopunktowego dzięki prętom lub poprzez cięgna.

Dane techniczne

SERIA R4

Ten model zamka charakteryzuje się czterema opcjami montażu uchwytu: lewo, prawo, góra i dół. Wykonany jest tworzywa i posiada możliwość zamknięcia na klucz.

Dane techniczne

SERIA R4-81

SERIA R4-82

SERIA HH

Seria zamków zatrzaskowych Serii HH firmy Southco posiada dużą wydajność w użytkowaniu i zajmuje niewiele miejsca wewnątrz urządzenia, dzięki czemu można je stosować w różnych aplikacjach gdzie jest ograniczony dostęp. Zamek serii HH jest wyposażony w łatwy w obsłudze uchwyt montowany na równo z panelem, który zapewnia intuicyjną obsługę i łatwą instalację.

Dane techniczne

SERIA E5

Zamki zatrzaskowe serii E5 są wykonane ze stopu ZnAl. Dostępne z opcją otwarcia poprzez klucz, narzędzie lub ergonomiczny uchwyt.
Zamek serii E5 posiada możliwość montażu z cięgnami.

Dane techniczne