Zawiasy

Płynne otwieranie i zamykanie drzwi o wybrany kąt (90° lub nawet 180°) jest niezbędne dla komfortu eksploatacji urządzenia lub nawet maszyny przez każdego z pracowników. Dlatego tak istotne są zawiasy, z czego doskonale zdaje sobie sprawę amerykański producent Southco, który już od ponad dwudziestu lat dostarcza na światowy rynek systemy zamknięć stosowane w technice mocowania oraz łączenia. Tak duże doświadczenie wiąże się z szeroką ofertą, którą mamy przyjemność zaprezentować poniżej.

Oferujemy zawiasy w wielu dostępnych seriach – w zależności od wybranego typu mogą one zapewniać inne korzyści.

Przykładowo Seria R6 posiada opcję zablokowania drzwi po osiągnięciu 95°. Jednocześnie seria F6 jest idealna do drzwi, które są często montowane i demontowane – nie ma tutaj potrzeby wykręcania komponentów. Z kolei zawiasy pozycjonujące serii E6 lub ST umożliwiają otwarcie klapy i zatrzymania jej pod wybranym kątem. W naszym asortymencie można znaleźć zawiasy wbudowane, ukryte oraz montowane od zewnętrz, aby mogli Państwo z łatwością dopasować wybrany model do już posiadanych konstrukcji.

Zawiasy ukryte

SERIA R6

Zawiasy schowane pod panelem, nie widoczne z zewnątrz. Wykonane są ze stali lub stali nierdzewnej. Umożliwiają otwarcie drzwi o 90° lub 180°. Dostępny model z blokadą drzwi pod kątem 95°.

Dane techniczne

SERIA G7

Zawias dwupozycyjny. Wykonany z tworzywa i elementów metalowych. Wymaga specyficznej i dopasowanej formy do montażu.

Dane techniczne

Zawiasy ukryte z opcją demontażu

SERIA F6

Seria F6 zawiasów montowanych po wewnętrznej stronie drzwi pozwala na szybki demontaż drzwi, bez potrzeby odkręcania zawiasów. Wykonane są ze stali i stali nierdzewnej. Są wytrzymałe na działające na nie obciążenia. Dostępne wiele sposobów montażu.

Dane techniczne

Zawiasy ukryte pozycjonujące

Zawiasy pozycjonujące wykonane ze stali. Opór pracy może być asymetryczny lub symetryczny co ułatwia podnoszenie klapy oraz pozwala utrzymać ją w danej pozycji. Są niewidoczne dla użytkownika co pozwala zachować estetyczny wygląd aplikacji. Dostępne w wielu wersjach.

SERIA ST
do wtapiania w tworzywo sztuczne

SERIA ST Mini
wbudowane

SERIA ST
przykręcane

SERIA ST
przykręcane ze sprężyną wspomagającą otwarcie

Zawiasy zewnętrzne z blokadą otwarcia

SERIA C6 i G6

Wykonane są z tworzywa. Seria G6 działa bez oporu lub blokuje się pod kątem 120° lub 170°. Każdy zawias serii C6 posiada trzy siły z jakimi trzeba przełamać jego opór oraz blokuje się pod wybranym kątem 80°, 115° lub 150°. Każdy zawias posiada dwie zaślepki, zakrywające śruby.

Dane techniczne

Zawiasy zewnętrzne luźnochodzące

SERIA EH

Zawiasy działające bez oporu pracy. Dostępne w kilku rozmiarach i dwóch rodzajach. Wykonane z nylonu lub stopu ZnAl lakierowanego proszkowo na czarno albo chromowane. Montowane poprzez otwory przelotowe lub trzpienie gwintowane M5 i M6

Dane techniczne

SERIA KH

Przeznaczone do montażu na rogach drzwi. Dostępne dwa rodzaje zawiasów. Posiadają zawleczkę umożliwiającą szybki demontaż drzwi. Wykonane ze stopu ZnAl lakierowanego proszkowo na czarno lub chromowane.

Dane techniczne

SERIA N6

Estetyczne zawiasy działające bez oporu serii N6 wykonane są ze tylko ze stali nierdzewnej 304 i 316. Dostępne w 6 wersjach. Posiadają przyklejane zaślepki zakrywające śruby montażowe.

Dane techniczne

Zawiasy zewnętrzne luźnochodzące z opcją demontażu

SERIA 96

Zawiasy 96 są dwuczęściowe co umożliwia demontaż drzwi. Dostępne kilka wersji montażu. Wykonane z plastiku, stali nierdzewnej lub stopu ZnAl lakierowanego proszkowo na czarno lub chromowane.

Dane techniczne

Zawiasy zewnętrzne pozycjonujące

WYKONANE Z METALU
SERIA E6

Szeroka gama zawiasów pozycjonujących serii E6 dostępna w wielu rozmiarach. Wykonane mogą być ze stopu ZnAL lub aluminium lakierowanego proszkowo na czarno lub ocynkowane.

Dane techniczne

WYKONANE Z TWORZYWA
SERIA E6

Szeroka gama zawiasów pozycjonujących serii E6 dostępna w wielu rozmiarach. Dostępne także wiele rodzajów w wersjach wykonanych z tworzywa.

Dane techniczne

SERIA ST

Zawiasy serii ST pozycjonujące wykonane są ze stopu ZnAl lakierowanego proszkowo na czarno. Dostępne dwie wielkości. Montaż za pomocą trzpieni M5 lub M3 gwintowanych lub otworów przelotowych. Posiadają także opcję oporu pracy o charakterze asymetrycznym lub symetrycznym ułatwiającą podnoszenie klap i utrzymanie ich w wybranej pozycji, tak aby nie opadła.

Dane techniczne

SERIA CA

Duży zawias pozycjonujący z regulacją sprężyny, działający na zasadzie przeciwwagi. Ułatwia podnoszenie ciężkich klap. Dostępny w dwóch wersjach. Prosty i szybki montaż. Wykonany ze stali lakierowanej proszkowo na czarno.

Dane techniczne

Działanie zawiasów pozycjonujących

Zawias pozycjonujący serii AH

Zawias pozycjonujący serii AH

Seria zawiasów pozycjonujących AH firmy Southco posiada technologie, która umożliwia utrzymanie blatu lub panelu pod dowolnym kątem i zapobiega jego opadnięciu. Konstrukcja zawiasu serii AH umożliwia wpuszczenie zawiasu w panel, dzięki temu zajmuje minimalną przestrzeń użytkową, oraz pozwala na złożenie i rozłożenie blatu na równo do 180 stopni w jednej linii, bez nierówności.

Dane techniczne

Dane techniczne

Zawiasy CB

Zawias serii CB z wbudowanym wspomaganiem do ciężkich klap

Zawiasy serii CB z wbudowanym wspomaganiem do ciężkich klap zapewniają kontrolę podczas otwierania i zamykania ciężkich paneli, zmniejszając obawy dotyczące bezpieczeństwa, jednocześnie poprawiając ergonomię użytkownika.

Umożliwia łatwe podnoszenie i pozostawienie klapy otwartej pod wybranym kątem. Poprawia bezpieczeństwo i ergonomię obsługi. Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż wewnątrz obudowy. Długa żywotność zmniejsza koszty użytkowania. Wysoka odporność na wibracje w trudnych aplikacjach. Odporna na korozję konstrukcja wytrzymuje gorące i zimne środowisko. Konstrukcja zawiasu nie wymaga serwisowania ani konserwacji.

Dane techniczne

Zawias serii CB z wbudowanym wspomaganiem do ciężkich klap

Seria CB pozwala podnosić ciężkie drzwi/klapy przy minimalnym wysiłku i utrzymuje je bezpiecznie w dowolnej pozycji. Eliminuje potrzebę stosowania dodatkowych komponentów montażowych, pozwala na szybką i łatwą instalację oraz nie wymaga konserwacji. Mocna konstrukcja zawiasu daje bardzo długi okres użytkowania. Dostępne są dwie wersje.

Dane techniczne

Działanie zawiasów CB

Sprężyny samozamykające

Nóżki składane