Zawiasy

Płynne otwieranie i zamykanie drzwi o wybrany kąt (90° lub nawet 180°) jest niezbędne dla komfortu eksploatacji urządzenia lub nawet maszyny przez każdego z pracowników. Dlatego tak istotne są zawiasy, z czego doskonale zdaje sobie sprawę amerykański producent Southco, który już od ponad dwudziestu lat dostarcza na światowy rynek systemy zamknięć stosowane w technice mocowania oraz łączenia. Tak duże doświadczenie wiąże się z szeroką ofertą, którą mamy przyjemność zaprezentować poniżej.

Oferujemy zawiasy w wielu dostępnych seriach – w zależności od wybranego typu mogą one zapewniać inne korzyści.

Przykładowo Seria R6 posiada opcję zablokowania drzwi po osiągnięciu 95°. Jednocześnie seria F6 jest idealna do drzwi, które są często montowane i demontowane – nie ma tutaj potrzeby wykręcania komponentów. Z kolei zawiasy pozycjonujące serii E6 lub ST umożliwiają otwarcie klapy i zatrzymania jej pod wybranym kątem. W naszym asortymencie można znaleźć zawiasy wbudowane, ukryte oraz montowane od zewnętrz, aby mogli Państwo z łatwością dopasować wybrany model do już posiadanych konstrukcji.

Zawiasy ukryte

SERIA R6

Zawiasy schowane pod panelem, nie widoczne z zewnątrz. Wykonane są ze stali lub stali nierdzewnej. Umożliwiają otwarcie drzwi o 90° lub 180°. Dostępny model z blokadą drzwi pod kątem 95°.

Dane techniczne

SERIA G7

Zawias dwupozycyjny. Wykonany z tworzywa i elementów metalowych. Wymaga specyficznej i dopasowanej formy do montażu.

Dane techniczne

Zawiasy ukryte z opcją demontażu

SERIA F6

Seria F6 zawiasów montowanych po wewnętrznej stronie drzwi pozwala na szybki demontaż drzwi, bez potrzeby odkręcania zawiasów. Wykonane są ze stali i stali nierdzewnej. Są wytrzymałe na działające na nie obciążenia. Dostępne wiele sposobów montażu.

Dane techniczne

Zawiasy ukryte pozycjonujące

Zawiasy pozycjonujące wykonane ze stali. Opór pracy może być asymetryczny lub symetryczny co ułatwia podnoszenie klapy oraz pozwala utrzymać ją w danej pozycji. Są niewidoczne dla użytkownika co pozwala zachować estetyczny wygląd aplikacji. Dostępne w wielu wersjach.

SERIA ST
do wtapiania w tworzywo sztuczne

SERIA ST Mini
wbudowane

SERIA ST
przykręcane

SERIA ST
przykręcane ze sprężyną wspomagającą otwarcie

Zawiasy zewnętrzne z blokadą otwarcia

SERIA C6 i G6

Wykonane są z tworzywa. Seria G6 działa bez oporu lub blokuje się pod kątem 120° lub 170°. Każdy zawias serii C6 posiada trzy siły z jakimi trzeba przełamać jego opór oraz blokuje się pod wybranym kątem 80°, 115° lub 150°. Każdy zawias posiada dwie zaślepki, zakrywające śruby.

Dane techniczne

Zawiasy zewnętrzne luźnochodzące

Estetyczne elementy otwierające przydają się w niemal każdych drzwiach. Prezentowane zawiasy zewnętrzne luźnochodzące pracują bez oporu, dzięki czemu możliwe jest łatwe zmienianie ich pozycji. Elementy te wykonane są z najwyższej jakości materiałów, zapewniających im wysoką wytrzymałość nawet przez wiele lat. Różne serie produktów pozwalają na montaż drzwiczek lub klap w wiele sposobów. Każde z prezentowanych urządzeń zostało poddane szczegółowym testom, aby zawsze zapewnić naszym Klientom tylko najlepsze sprzęty.

SERIA EH

Zawiasy działające bez oporu pracy. Dostępne w kilku rozmiarach i dwóch rodzajach. Wykonane z nylonu lub stopu ZnAl lakierowanego proszkowo na czarno albo chromowane. Montowane poprzez otwory przelotowe lub trzpienie gwintowane M5 i M6

Dane techniczne

SERIA KH

Przeznaczone do montażu na rogach drzwi. Dostępne dwa rodzaje zawiasów. Posiadają zawleczkę umożliwiającą szybki demontaż drzwi. Wykonane ze stopu ZnAl lakierowanego proszkowo na czarno lub chromowane.

Dane techniczne

SERIA N6

Estetyczne zawiasy działające bez oporu serii N6 wykonane są ze tylko ze stali nierdzewnej 304 i 316. Dostępne w 6 wersjach. Posiadają przyklejane zaślepki zakrywające śruby montażowe.

Dane techniczne

Zawiasy zewnętrzne luźnochodzące z opcją demontażu

Montowane po wierzchniej stronie drzwi elementy otwierające wymagają czasem odłączenia, aby można było zdemontować drzwi lub panel aby mieć łatwiejszy dostęp do wnętrza maszyny. Z tego powodu proponujemy doskonałe zawiasy zewnętrzne luźnochodzące z opcją demontażu, które pozwolą w prosty sposób oddzielić od siebie poszczególne części. Produkty te zbudowane są z elementów o bardzo wysokiej wytrzymałości, dzięki czemu bez problemu przetrwają lata pracy.
Zapraszamy do zapoznania się z ich specyfikacją techniczną i do owocnych zakupów.

SERIA 96

Zawiasy 96 są dwuczęściowe co umożliwia demontaż drzwi. Dostępne kilka wersji montażu. Wykonane z plastiku, stali nierdzewnej lub stopu ZnAl lakierowanego proszkowo na czarno lub chromowane.

Dane techniczne

Zawiasy zewnętrzne pozycjonujące

Montowane z wierzchniej strony drzwi elementy otwierające mogą być wykorzystywane nie tylko do zapewnienia skrzydłu możliwości ruchu, ale również do utrzymania go w konkretnej pozycji oraz zapobiegają opadaniu. W tym celu warto zastosować zawiasy zewnętrzne pozycjonujące, które zatrzymają klapę w określonym położeniu. Różnorodność użytych materiałów i produkowanych rozmiarów sprawia, że każdy Klient znajdzie rozwiązanie idealne do swojej aplikacji lub projektu. Łatwy montaż urządzeń znacznie poprawia korzystanie z nich nawet osobom, które nie miały wcześniej do czynienia z tego typu sprzętem.

WYKONANE Z METALU
SERIA E6

Szeroka gama zawiasów pozycjonujących serii E6 dostępna w wielu rozmiarach. Wykonane mogą być ze stopu ZnAL lub aluminium lakierowanego proszkowo na czarno lub ocynkowane.

Dane techniczne

WYKONANE Z TWORZYWA
SERIA E6

Szeroka gama zawiasów pozycjonujących serii E6 dostępna w wielu rozmiarach. Dostępne także wiele rodzajów w wersjach wykonanych z tworzywa.

Dane techniczne

SERIA ST

Zawiasy serii ST pozycjonujące wykonane są ze stopu ZnAl lakierowanego proszkowo na czarno. Dostępne dwie wielkości. Montaż za pomocą trzpieni M5 lub M3 gwintowanych lub otworów przelotowych. Posiadają także opcję oporu pracy o charakterze asymetrycznym lub symetrycznym ułatwiającą podnoszenie klap i utrzymanie ich w wybranej pozycji, tak aby nie opadła.

Dane techniczne

SERIA CA

Duży zawias pozycjonujący z regulacją sprężyny, działający na zasadzie przeciwwagi. Ułatwia podnoszenie ciężkich klap. Dostępny w dwóch wersjach. Prosty i szybki montaż. Wykonany ze stali lakierowanej proszkowo na czarno.

Dane techniczne

Działanie zawiasów pozycjonujących

Wiele elementów otwierających z naszej oferty wyposażone jest w możliwość zablokowania mechanizmu w konkretnych pozycjach. Aby każdy z naszych Klientów mógł w pełni zrozumieć działanie zawiasów pozycjonujących umieściliśmy poniżej krótki filmik, z którego poznają Państwo najważniejsze informacje. Są one przekazane w wyjątkowo prosty sposób, aby nawet osoby, które nie miały wcześniej styczności z tego typu sprzętem miały możliwość rozpoczęcia korzystania z niego już dziś. Zapraszamy do zapoznania się z tym materiałem.

Zawias pozycjonujący serii AH

Głównie zawias służy do montażu w blatach stolików składanych używanych w kamerach, pojazdach specjalistycznych, pociągach lub jachtach jednak znajdzie też swoje zastosowanie w urządzeniach przemysłowych. Seria zawiasów pozycjonujących AH firmy Southco posiada technologie, która umożliwia utrzymanie blatu lub panelu pod dowolnym kątem i zapobiega jego opadnięciu. Dzięki mechanizmowi wewnątrz zawiasu unikniemy nagłego opadnięcia i uderzenia blatu. użytkowanie lub naprawa stają się znacznie łatwiejsze, gdyż wykonujący je technik nie jest zmuszony do ciągłego, ręcznego poprawiania wiszących nad nim płaszczyzn. Zawias pozycjonujący serii AH umożliwia wpuszczenie elementu w panel. Dzięki temu zajmuje on minimalną przestrzeń użytkową oraz pozwala na złożenie i rozłożenie blatu na równo do 180 stopni w jednej linii, bez nierówności. Praca z tego typu mechanizmami jest niezwykle wygodna, a one same rozpoznawane są przez swoją wytrzymałość i niezawodność.

Zawias pozycjonujący serii AH

Seria zawiasów pozycjonujących AH firmy Southco posiada technologie, która umożliwia utrzymanie blatu lub panelu pod dowolnym kątem i zapobiega jego opadnięciu. Konstrukcja zawiasu serii AH umożliwia wpuszczenie zawiasu w panel, dzięki temu zajmuje minimalną przestrzeń użytkową, oraz pozwala na złożenie i rozłożenie blatu na równo do 180 stopni w jednej linii, bez nierówności.

Zawiasy CB

Zawias serii CB z wbudowanym wspomaganiem do ciężkich klap

Zawiasy serii CB z wbudowanym wspomaganiem do ciężkich klap zapewniają kontrolę podczas otwierania i zamykania ciężkich paneli, zmniejszając obawy dotyczące bezpieczeństwa, jednocześnie poprawiając ergonomię użytkownika.

Umożliwia łatwe podnoszenie i pozostawienie klapy otwartej pod wybranym kątem. Poprawia bezpieczeństwo i ergonomię obsługi. Kompaktowa konstrukcja umożliwia montaż wewnątrz obudowy. Długa żywotność zmniejsza koszty użytkowania. Wysoka odporność na wibracje w trudnych aplikacjach. Odporna na korozję konstrukcja wytrzymuje gorące i zimne środowisko. Konstrukcja zawiasu nie wymaga serwisowania ani konserwacji.

Dane techniczne

Działanie zawiasów CB

Sprężyny samozamykające

Niektóre drzwiczki i klapy wymagają możliwości stałego otwarcia i utrzymania w konkretnej pozycji. Inne jednak powinny automatycznie wracać do początkowego ustawienia, zapobiegając przy tym trzaskaniu. Aby to osiągnąć, proponujemy nasze sprężyny samozamykające. Ich zastosowanie pozwoli gładko i sprawnie uzyskać ustawienie sprzed otwarcia, aby chronić wszystko to, co znajduje się za klapą. Wszystkie elementy stworzone są z wyjątkową starannością, przez co są one niezwykle wytrzymałe.

Nóżki składane

W jachtach lub kamperach gdzie wymagane są produkty najwyższej jakości oferujemy nóżki składane. Wykonane są z materiałów odpornych na korozję oraz są dostępne w kilku kolorach. Estetyczne i proste rozwiązanie pozwala na utrzymanie blatu w pozycji poziomej oraz zapobiega jego opadnięciu. Nóżki i sprężyny są to inne produkty i służą do innych celów, dlatego pozwoliłem sobie je oddzielić. Jeżeli w nóżkach coś trzeba jeszcze dodać lub zmienić proszę to zrobić.