Szybkozłącza i trzpienie blokujące

W wielu urządzeniach potrzebne są elementy, które umożliwią sprawne i szczelne zabezpieczenie różnego rodzaju drzwiczek i klap. Tradycyjne rozwiązania – śruby i wkrętaki – działają zwykle bez zarzutu, ale ich zamknięcie i otwieranie zajmuje znacznie więcej czasu, przez co mogą one być niekiedy niepraktyczne. W przypadkach, w których ważna jest możliwość prędkiego dostępu do wnętrza znacznie lepiej sprawdzają się szybkozłącza, wykorzystujące specjalne systemy do zabezpieczania elementów.

Dobry dostęp do zamkniętych elementów

Szybkozłącza ćwierćobrotowe zapewniają szybkie i łatwe otwieranie i zamykanie elementów poprzez przekręcenie trzpienia o ¼ obrotu. Dzięki temu zawsze możemy mieć dostęp do najważniejszych komponentów. Znacznie usprawnia to diagnostykę i naprawę podzespołów znajdujących się w zamknięciu.

Czym są szybkozłącza?

System szybkozłączy złożony jest z gniazda zamontowanego w obudowie, a także specjalnie przygotowanego trzpienia, którego zadaniem jest złączenie i dociśnięcie dwóch paneli. W zestawie jest również podkładka zabezpieczająca, dzięki której trzpień utrzymuje się w panelu i nie wypada.

Poszczególne części stworzone są ze stali nierdzewnej, stali oraz tworzywa. Możliwe jest dokładne dobranie rodzaju gniazda oraz długości trzpienia do swoich potrzeb. Dzięki temu elementy te mogą być stosowane w każdej dziedzinie przemysłu. Seria D7 zamykana jest poprzez wciśnięcie trzpienia do gniazda. Otwarcie natomiast wymaga jedynie przekręcenia. Jest to doskonały i niemalże niezawodny system, który bez wątpienia sprawdzi się w Państwa zakładzie.

Profesjonalne zabezpieczenia

Proponujemy Państwu niezwykle szeroką ofertę szybkozłączy, dzięki którym dostęp do poszczególnych elementów stanie się znacznie łatwiejszy. Każde z zabezpieczeń dopasowane jest do nieco innych warunków.

Zapraszamy do zapoznania się z naszym asortymentem i wyboru systemów, które najlepiej sprawdzą się w Państwa zakładzie. Nasze produkty znacznie usprawnią wiele różnych czynności.

Szybkozłącza Dzus ćwierć-obrotowe

Szybkozłącza ćwierć-obrotowe  charakteryzują się szybkim i łatwym sposobem otwarcia i zamknięcia jedynie poprzez przekręcenie trzpienia o ¼ obrotu. Cały system składa się z gniazda montowanego w obudowie, trzpienia wchodzącego w gniazdo, łączącego i dociskającego dwa panele oraz podkładki zabezpieczającej, zapobiegająca wypadnięciu trzpienia.  Elementy wykonane są z tworzywa, stali i stali nierdzewnej. Wszechstronność w doborze rodzaju gniazda, długości trzpienia oraz pozwala na zastosowanie tego rozwiązania w każdej dziedzinie przemysłu. Seria D7 i NY zamykana jest poprzez wciśnięcie trzpienia a otwierana przekręceniem.

Działanie szybkozłączy Dzus ćwierć-obrotowych

SERIA 81, 82, 85

Szukając najlepszych szybkozłączy, z pewnością natkną się Państwo na wiele różnych modeli. Doskonała seria 81, 82, 85 świetnie sprawdzi się w niemal każdym zamknięciu. Dokładna specyfikacja techniczna elementów pomoże poznać wszystkie najważniejsze wymiary i warianty. Zapraszamy do zapoznania się ze wszystkimi danymi tego produktu.

SERIA D1

Kiedy niezbędne jest natychmiastowe zabezpieczenie różnego rodzaju drzwiczek i klap, warto postawić na sprawdzone rozwiązania. Seria D1 to świetne rozwiązanie, wykonane z tworzywa, zapewniające porządne zamknięcie. Dodatkowe akcesoria takie jak sprężynka naprowadzająca ułatwiają zamknięcie panelu.

SERIA D2

Podczas zabezpieczania różnego rodzaju elementów w pomieszczeniach przemysłowych, często ważne jest nie tylko solidne zamknięcie, ale także łatwy dostęp. Zapewnia go Seria D2, oferująca wybór różnorodnych rozwiązań. Każde z nich zostało dokładnie przetestowane, by jak najlepiej sprawdzać się nawet w niekorzystnych warunkach.

SERIA D4

Wiele urządzeń wymaga pewnego zamknięcia przy użyciu wysokiej jakości szybkozłączy. Prezentowana przez nas seria D4 to solidne i wielokrotnie sprawdzone rozwiązanie. Posiada on szeroki wachlarz zastosowań, a dzięki ogromnej liczbie wariantów, może być dobrany do indywidualnych potrzeb każdego systemu.

SERIA D5

Szukając solidnych szybkozłączy, które dadzą gwarancję doskonałego zamknięcia, z pewnością natkną się Państwo na wiele różnych opcji. Świetnym wariantem jest seria D5, cechująca się łatwym montażem i niezwykłą wytrzymałością każdej części. Dokładna instrukcja doskonale objaśnia kolejność działania oraz możliwości instalacji.

SERIA D7

Poszczególne systemy i urządzenia w przestrzeniach przemysłowych potrzebują różnego rodzaju zabezpieczeń. W wielu sytuacjach sprawdza się doskonała seria D7, której wymiary dobrać można do grubości zamykanej powierzchni. Dzięki szczegółowej instrukcji mogą Państwo łatwo zainstalować element w przeznaczonym do tego miejscu. W tej serii zamykanie panelu jest po wciśnięciu trzpienia.

SERIA D8

Szukając odpowiednich systemów zamknięć z pewnością natkną się Państwo na nasze szybkozłącza. Niezawodna seria D8 to najlepszy wybór dla każdego zakładu produkcyjnego. Doskonale wykonane zamknięcie pozwoli porządnie zabezpieczyć najważniejsze miejsca, umożliwiając do nich łatwy dostęp w wymagających go sytuacjach.

SERIA D9

Zapewnienie bezpieczeństwa w przestrzeni przemysłowej jest najważniejszym priorytetem w każdym zakładzie. Dotyczy to zarówno ludzi, jak i maszyn. Aby dostatecznie zabezpieczyć te drugie zawsze przyda się seria D9 profesjonalnych szybkozłączy. Dzięki nim będziemy mogli zachować najlepsze warunki dla każdego przedmiotu i przewodu w szafkach technicznych.

SERIA NY

Aby mieć pewność, że wszystkie urządzenia w przestrzeni produkcyjnej są dokładnie zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, należy stosować dokładne zamknięcia. Seria NY to rozwiązanie, które pomoże w najlepszym odizolowaniu delikatnych przewodów i przełączników i zapewnieniu dobrych warunków dla każdego przedmiotu.

Szybkozłącza ze spęczaniem gumy

Aby jednocześnie zabezpieczyć wrażliwe urządzenia i zapewnić sobie łatwy dostęp do nich w każdym momencie przydadzą się określone akcesoria. Szybkozłącza ze spęczaniem gumy doskonale sprawdzą się w tym celu. Ich łatwy montaż i użycie to gwarancja najlepszych warunków w urządzeniach przemysłowych.

Trzpienie blokujące

SERIA LG, LM

Każde urządzenie techniczne wymaga odpowiedniego zabezpieczenia, które osiągnąć można na wiele sposobów. Polecana przez nas seria LG i LM szybkozłączy, to jedno z najlepszych rozwiązań na rynku. Połączenie stali nierdzewnej z wygodnymi materiałami uchwytu gwarantuje pełną wygodę użycia.

Trzpienie blokujące ze sprężyną

SERIA 56

Aby zapobiec przesuwaniu się poszczególnych części w skutek działających sił poprzecznych, warto użyć doskonałych akcesoriów. Seria 56 trzpieni blokujących to nie tylko zabezpieczenie, ale także możliwość łatwego zwolnienia mechanizmu. Użyte do jej stworzenia materiały zapewniają solidność i wygodę użycia każdego elementu.

Działanie trzpieni blokujących ze sprężyną

Nasze produkty doskonale zapobiegają przesuwaniu się różnych części. Działanie trzpieni blokujących ze sprężyną zapewnione jest przez niezbędną szpilkę. Odciągnięcie jej powoduje wysprzęglenie elementu. Dzięki temu możliwe jest jego ruszenie. Użytkowanie tego mechanizmu możliwe jest dzięki obecności specjalnego rowka.