Znajdują zastosowanie w szerokim spektrum gałęzi przemysłu, np. w branży produkcji tworzyw sztucznych, przy budowie maszyn, w przemyśle spożywczym czy w motoryzacji. Dzięki przenoszeniu mechanicznemu dociski mocujące FATH umożliwiają wygenerowanie dużej siły ściskającej, ciągnącej bądź pchającej przy jedynie minimalnym wysiłku. Najczęściej tego rodzaju elementy stosuje się w takich procesach technologicznych, jak choćby kontrola jakości, precyzyjne cięcie materiałów, tłoczenie profili, spawanie, klejenie oraz odlewanie, ale możliwości ich wykorzystania jest znacznie więcej.

Manualne i pneumatyczne dociski mocujące fath o uniwersalnym zastosowaniu

Elementy prezentowane w tej kategorii wyposażone są w ergonomiczne uchwyty poliuretanowe o wysokiej odporności na szeroki zakres temperatur (od -20 do nawet 80°C) i charakteryzują się modułową konstrukcją. Produkty dostępne są w bardzo szerokiej gamie wariantów, nie brakuje przykładowo rozwiązań przeznaczonych do obracających się elementów obrabianych.

Ofertę uzupełnia rozbudowana oferta akcesoriów: od wymiennych uchwytów, przez tuleje gwintowane, aż po ocynkowane podstawy.

DOCISKI MOCUJĄCE

DOCISKI MANUALNE

DOCISKI PNEUMATYCZNE

AKCESORIA